Dom

Żaluzje zewnętrzne i fasadowe jako kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie zasłon okiennych

Żaluzje zewnętrzne i fasadowe

Żaluzje fasadowe, zwane też żaluzjami zewnętrznymi stanowią nie tylko praktyczne rozwiązanie w zakresie ochrony przed słońcem czy utrzymania prywatności, ale także element architektoniczny potrafiący nadać budynkom nowoczesny i stylowy charakter. Jaka jest charakterystyka i jaką funkcję pełnią żaluzje fasadowe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą się w poniższym artykule.

Żaluzje fasadowe – podstawowe informacje

Żaluzje fasadowe to systemy zasłon okiennych zamontowane na zewnątrz budynku. Wykonane są z trwałych materiałów, co pozwala na bezproblemowe działanie w różnych warunkach atmosferycznych. Głównym zadaniem tego typu zasłon jest regulacja nasłonecznienia oraz ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń wewnątrz budynku. Poza zastosowaniem praktycznym, żaluzje tego typu mogą stanowić atrakcyjny wizualnie dodatek do zewnętrznego projektu budynku. Są wykonane w prostym i nowoczesnym stylu, a najlepiej sprawdzają się w budynkach z dużą powierzchnią okien lub szklanych fasad.

Dlaczego warto wybrać żaluzje fasadowe?

Wykonanie z trwałych materiałów sprawia, że żaluzje fasadowe mogą być rozwiązaniem na lata. Cechuje je bardzo dobra odporność na warunki atmosferyczne. Ponadto, możliwość regulacji kąta nachylenia lameli umożliwia precyzyjną kontrolę prywatności wewnątrz budynku, co jest istotne zwłaszcza przy pomieszczeniach na niższych piętrach. Warto zaznaczyć także, że żaluzje fasadowe są stosunkowo łatwe w obsłudze. Płynne sterowanie umożliwia dostosowanie kąta nachylenia lameli pomiędzy 90 a 180 stopni, co umożliwia indywidualne dopasowanie ilości wpadającego światła zależnie od preferencji. Żaluzje fasadowe można także podnosić i opuszczać, zatem możliwe jest również całkowite odsłonięcie dopływu światła do wnętrza pomieszczenia.

Kolejną zaletą jest bez wątpienia brak widocznych śrub montażowych zarówno na kasecie, jak i na prowadnicach żaluzji. Montaż samych zasłon jest bardzo łatwy i szybki, a dostępność różnych wariantów prowadnic pozwala dostosować wygląd produktu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Żaluzje tego typu są dostępne z dwoma wariantami kaset – ekstrudowaną oraz samonośną.

Żaluzje zewnętrzne fasadowe jako rozwiązanie kompleksowe

Żaluzje zewnętrzne fasadowe bardzo dobrze sprawdzą się jako zasłony okienne. Przede wszystkim cechuje je znakomita ochrona przed światłem słonecznym oraz ochrona prywatności. Dla wielu zaletą jest także ich montaż po zewnętrznej stronie budynku, co pozwala swobodnie projektować wnętrze pomieszczenia. Decydując się na tego typu zasłony, warto poznać ofertę sprawdzonego producenta żaluzji fasadowych zewnętrznych, takiego jak https://sunfas.pl.

Materiał zewnętrzny